خواص بادام

بادام جزو محبوب ترین خشکبار در تمام دنیا می باشد. بادام غذایی مغذی، سرشار از چربی مفید، آنتی اکسیدان، ویتامین و مواد معدنی است.
در ادامه قصد داریم خواص مهم بادام را معرفی کنیم:

بادام بمب انرژی است

این دانه های خوشمزه، از زمان های قدیم در خاورمیانه تولید می شدند. ولی در حال حاضر، کشور آمریکا بزرگترین تولید کننده بادام دنیا می باشد. در مغازه ها می توانید بادام را به صورت خام، مغز شده و یا بو داده شده، خریداری کنید.
در عین حال ، شیر بادام، روغن بادام، کرده بادام، نان و شیرینی (marzipan) از دیگر فرآورده های دانه های بادام هستند.
بادام، مواد غذایی مختلفی را در اختیار شما می گذارد. آمار دقیق این مواد غذایی به نژاد بادام، مزرعه، درخت، نوع باغداری و مسائل دیگر بستگی دارد. ولی به طور میانگین در 28 گرم بادام مواد غذایی زیر وجود دارد:
3.5 گرم فیبر
6 گرم پروتئین
14 گرم روغن ( که بخش زیادی اشباع نشده است و برای سلامتی مفید است)
ویتامین E
منگنز
منیزیم
مس
ویتامین B2
فسفر
در کنار این، شما 161 کالری و 2.5 گرم کربوهیدرات قابل هضم دریافت خواهید کرد. ( بدن شما حدود ده تا پانزده درصد این کالری را جذب نخواهد کرد)
بادام سرشار از فیتیک اسید می باشد که در جذب برخی مواد معدنی کمک خواهد کرد.

 

آنتی اکسیدان

بادام را می توان به عنوان یک منبع فوق العاده آنتی اکسیدان ها نام برد. آنتی اکسیدان به سلامت مولکول ها، مقابله با پیری و ریزش مو و درمان سرطان کمک می کند. اگر به دنبال خواص درمانی بادام هستید، بهتر است آن را پوست کنده مصرف نکنید. در تحقیقی که بین افراد سیگاری انجام شده، مصرف روزانه بادام برخی از مضرات سیگار را تا حد زیادی کاهش داده است.

با بادام ویتامین ای خود را تامین کنید

در لیست تامین کننده های ویتامین E ، بادام امتیاز بالایی دارد. ویتامین E در درمان آلزایمر، پیشگیری از سرطان و بیماری های قلبی موثر است

بادام به کنترل قند خون کمک می کند

خشکبار به طور کلی، کربوهیدرات پایینی دارند و در عین حال دارای فیبر، چربی های مفید و پروتئین هستند. این خاصیت ها، بادام را تبدیل به داروی مناسبی برای بیماران دیابتی می کند. منیزیوم موجود در بادام، به کمک انسولین آمده و متابولیسم بدن را بهبود می دهد و در نهایت فشار خون شما را کمتر می کند.

بادام کلسترول شما را کاهش می دهد

بیماری های قبلی به خاطر افزایش کلسترول بد، رخ میدهد. تحقیقات زیادی اثبات کرده است که گونه های خاصی از بادام، می تواند به کاهش چربی های مضر کمک کند. خوردن روزانه چهل گرم بادام، موجب کاهش کلسترول های خطرناک خواهد شد.

خواص بادام

جلوگیری از اکسید شدن LDL

اکسید شدن کلسترول نوع LDL ، می تواند به مرور زمان به سکته قلبی منجر شود. پوست بادام سرشار از آنتی اکسیدان polyphenol است. این نوع خاص از آنتی اکسیدان از ، از گرفتگی رگ های خونی جلوگیری می کند. پس اگر دوست دارید از بیماری های قبلی در امان بمانید، خوب است که خشکبار را در رژیم غذایی خود جای دهید

خوردن بادام باعث کاهش گرسنگی می شود

پروتئین و فیبر در کنار یکدیگر،حس پرشدن معده را به انسان میدهد و در نتیجه فرد، غذای کمتری در روز مصرف می کند. اگر در کنترل میل گرسنگی خود با مشکل مواجه هستید، با تهیه بادام و مصرف روزانه ( بادام تازه و بو نداده توصیه می شود) زودتر احساس سیرشدن خواهید کرد

وزن خود را با بادام کم کنید!

استفاده از آجیل و خشکبار سالم، متابولیسم بدن را افزایش میدهد. روغن آن ها طوری است که برای سلامتی مفید است و توسط متخصصان رژیم غذایی توصیه می شود. البته به دلیل بالا بودن کالری نباید در مصرف آنها زیاده روی شود .

 

دیدگاهی بنویسید

مطالب مشابه

پشتیبانی